Blog dla firm

Blogi, których przedmiotem jest reklama, zdają się mieć stosunkowo specyficzną grupę odbiorców, czyli gości. Są to bowiem głównie osoby, które w branży reklamowej pracują czy to jako scenarzyści, czy rysownicy, czy montażyści, reżyserzy, aktorzy, statyści lub np. studiują powiązane z nią kierunki. Dzieje się tak dlatego, iż każdy dobry blog o reklamie jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat tego narzędzia marketingowego, szczególnie wtedy, jeśli prowadzony jest przez dobrze wykwalifikowane w tym zakresie, obeznane z tematem osoby, prawdziwych „speców”, choćby byli jedynie pasjonatami, bez kierunkowego wykształcenia. Na tego typu witrynach odnaleźć możemy wyjaśnienia związanych z reklamą pojęć, sylwetki najsłynniejszych twórców reklam, zasady budowania reklam, wskazówki dotyczące ich pisania, wyniki badań przeprowadzanych w ramach kreowania wizerunku firm.

Niemniej, ciekawy blog o reklamie może okazać się stroną, którą internauci będą odwiedzać nie ze względu na swoje zainteresowania, wykształcenie czy obowiązki zawodowe, ale, po prostu, dla czystej rozrywki. Tego typu strony często zamieszczają bowiem zestawienia zabawnych często zarazem kontrowersyjnych reklam, które to, faktycznie, są niczym krótkie filmy komediowe, jakością nieustępujące większym produkcjom no właśnie, realizacje niektórych spotów czy kampanii reklamowych również kosztowały firmy, których produkty miały promować, krocie. Reklamy stały się dziś, o czym warto pamiętać, częścią popkultury. Tak więc, wchodząc na blog o reklamie, wchodzimy w świat komercji, marketingu i manipulacji, ale także, koniec końców, naprawdę dobrej zabawy.

Niektórzy twórcy reklam charakteryzują się bowiem dystansem i świetnym poczuciem humoru choć, czasem, trochę abstrakcyjnym, to prawda. To niesamowite, ile emocji mogą budzić niektóre reklamowe plakaty czy spoty – by się o tym przekonać, wystarczy poczytać komentarze znajdujące się pod tymi zamieszczonymi na owym blogu dla firm. Rozbawienie mogą budzić również reklamy, które w założeniach śmieszne być nie miały, ale, ponieważ okazały się kompletną klapą, żenujący poziom ich scenariuszy czy montażu każdemu, gdy ma gorszy dzień, poprawi humor. Podsumowując, powiedzieć można, że blog o reklamie jest zwykle witryną, w której dobrze poruszać się będą nie tylko osoby w produkcję reklam zaangażowane, ale, tak naprawdę, każdy zdystansowany do świata i ciekawski internauta, który poszukuje w sieci dobrej rozrywki.

To wszystko wykorzystują firmy, żeby promować się w wirtualnej przestrzeni. Czy im się to udaje? Moim zdaniem na razie nie, ponieważ ciągle jest to domena osób raczej prywatnych, takich jak blogerek modowych albo kulinarnych. Jednak droga jest tutaj ciągle otwarta – duża korporacja może wypromować swoje produkty, równie skutecznie jak pojedyncza blogerka, z których wiele osiąga znaczną popularność, jak na przykład Kasia Tusk albo Szafa Sztywniary – dwa blogi które są w moim ciągłym blogfeedzie i do których z przyjemnością zaglądam.

Blog firm